Flying Revue 1/2020 vyšla ve čtvrtek 19. 12. 2019. Jak jinak vykročit letecky do nového roku než s prvním číslem Flying Revue. Co zajímavého vás v něm čeká?
» Shark Přečtěte si o jedné z pozoruhodných konstrukcí ultralehkých a lehkých letadel, které za uplynulých 30 let vznikly na území bývalého Československa. Svou siluetou nezaměnitelný Shark je sice vyráběný na Slovensku, ale jeho tvůrci i dnes tvrdí, že je ve skutečnosti letadlem československým.
Ukázky článků FR 7/2019 si postupně můžete přečíst zde.
» U-15E ΦNIX Bude motory letadel pohánět elektrická energie tak, aby letouny byly po výkonostní stránce i letovými parametry plně srovnatelné s letadly osazenými spalovacími motory? Připravili jsme článek o jednom z českých příspěvků k této debatě, letounu U-15E Fénix.
Nebo si objednejte předplatné - to je nejjistější, a ještě vám časopis doručíme až domů.
» Vzhůru do Skotska Modře, zeleň a ptáci. Tak zůstává v paměti Michala Kořana severní Skotsko, kam zamířil se svou Cessnou 182 letos v létě. "Skotské počasí sice nic nedává zadarmo, ale jeho ostrovy, krajina i obyvatelé si mě dokázali podmanit jako máloco," říká autor článku, jehož čtivou reportáž z expedice po Skotsku přinášíme na straně 84.
» I takhle - kromě jiného - vypadá FR 1/2020 uvnitř:
» CIDNA 2019 Letos největší redakční akcí byla bezesporu mise ve stopách první mezikontinentální letecké společnosti, francouzsko-rumunské CFRNA/CIDNA, v níž měl podíl čs. stát a pro niž Praha byla po domovském Štrasburku nejvýznamnějším servisním střediskem i hubem. Ve službách CFRNA/CDINA létali i čeští piloti, většina linek na východ Evropy a do Asie byla vedena přes Prahu (Kbely). A protože se blíží sté výročí založení společnosti CFRNA/CIDNA, vydali jsme se spolu s několika dalšími posádkami v jejích stopách i my. A přivítání bylo, zejména v Bukurešit a Štrasburku, opravdu velkolepé - vodní slavobránu na mezinárodním letišti nezažívá pilot všeobecného letectví právě často.
» Spaceport America Jako jeden z prvních Čechů stanul Tomáš Zach na půdě vesmírného centra Richarda Bransona Spaceport America. Nejprve na práh vzletové a přistávací dráhy 16 tohoto prvního komerčního kosmodromu na světě dovezl Flying Revue 4/2019, a posléze pro nové číslo napsal o Spaceport America i velice zajímavý text.
Podívejte se také, co jsme pro vás napsali v předchozích číslech. Na stáncích je už nekoupíte, ale když nám , pošleme vám je.
» Létání nad horami Colorada Další svědectví o vlastním létání přináší náš americký spolupracovník Garrett Fisher. Poprvé ve svém PA-11 vystoupal nad vrcholky hor v šestnácti letech, aby následně jeho nadšení zmrazil jeho otec: "Už nikdy to nedělej," znělo jeho hodnocení, když se synek přiznal, kam že se to vydal. Garrett ho sice poslechl, když ale nabral zkušenosti, odvážil se do hor znovu. Jak se v horách Colorada létá, popisuje v článku Létání v horách.
» A mnoho dalšího čtení Tím ale čtení prvního čísla Flying Revue pro rok 2020 zdaleka nekončí. Přistanete s námi na letišti v Kladně (LKKL), nahlédneme pod pokličku vývoje modifikace motorového kluzáku L-13 SE Vivat s motorem Rotax 912, hned dvakrát se vydáme do světa leteckých simulátorů - do výcvikového střediska CATC Praha a na simulátor L-410 pro pilotní i laickou veřejnost do centra Prahy.
S Lubomírem Čorňákem pak budeme pokračovat v seriálu Povolání učitel, tentokrát o dovednosti učit dovednosti, spolu s Pavlem Valentou rozebereme incident, kdy se dva letouny Piper málem střetly kvůli "úskalím prostoru třídy E". Přečtete si také pojednání o čínském stíhacím bombardéru Nanchang Q-5A a nahlédneme do muzea francouzského námořního letectva.
Více se dozvíte, když si FR 1/2020 koupíte na stáncích nebo v našem e-shopu.
Kapitola zdarma -
vyzkoušejte »