17.3.2015
Letět do Velké Británie znamená připravit se na cestu dlouhou minimálně 1000 km, myslet na to, že se poletí přes moře, a respektovat to, že budeme opouštět Schengenský prostor. Navíc je samozřejmě potřeba si věřit, co se týče úrovně angličtiny, protože budeme komunikovat s rodilými mluvčími, kteří mohou mít navíc různý přízvuk.
Podle toho, jak moc spěcháte, je dobré se rozhodnout, zda poletíte přímo nebo s mezipřistáním. Já osobně pro lety do Británie vždy volím někde v schengenském prostoru mezipřistání, a to z více důvodů – v ČR nemusím řešit celní a pasové odbavení, při letu nad Kanálem mám dostatek paliva, v kamerách mám čerstvé baterie a získám možnost někde chvilku vydechnout. Letět nějakých pět hodin při přímé cestě nemusí každému vždy vyhovovat.
Pokud se týká sezóny, tak zkušenosti mám s obdobím od března do října. Na podzim a v zimě bych se na tak dlouhou cestu VFR asi nevypravoval, protože je téměř jisté, že slušné počasí po celou trasu nevydrží. V Británii mě počasí prakticky nikdy neuzemnilo, jen na Orknejských ostrovech jsem měl trochu starosti se silným větrem.
Kapitola zdarma -
vyzkoušejte »