22.7.2019
Příběhy (leteckých) fotek 25. Minulé pondělí jsme se v našem seriálu Příběhy (leteckých) fotek společně vydali nad Manhattan. Dnes se tu ještě zdržíme - dnešní příběh fotky se totiž týká Sochy Svobody.
Létat kolem Manhattanu, nad řekou Hudson i kolem Sochy Svobody vyžaduje trochu odvahy a ochoty podstoupit i trochu stresu. Je třeba si nastudovat postupy komunikace, nahlašovací body, předepsané výšky letu a být připravený, že všechno může být taky úplně jinak, pokud tak rozhodne některý z řídících.
» Může se hodit: Pro letání do zahraničí doporučujeme interaktivní on-line výukovou aplikaci letecké angličtiny VFR Communication a aplikaci pro monitoring letadel Trexee.
Letový prostor v okolí Manhattanu je rozdělený mezi čtyři letiště – La Guardia, JFK, Newark a Teterboro. Z jednoho do druhého se dostanete nejen horizontálním letem, ale také pouhou změnou výšky, a tak je třeba v této oblasti směrově i výškově létat velmi přesně, komunikovat postupně s několika řídícími a také samonahlašovat svou polohu při dosažení stanovených bodů.
Odměnou za mírný stres, který při tom prožijete, jsou pak skvělé pohledy na Manhattan, Battery park, Central park nebo jako zde – na Sochu Svobody. Asi žádný záběr neuchová vzpomínku na přelet Manhattanu a okolí tak živou, jako právě záběr tohoto symbolu svobodného světa.
***
Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst.
Fotografie z této expedice navazují na první sérii Příběhů leteckých fotek, v níž jste mimo jiné mohli vidět nejvyšší horu Severní Ameriky Denali na Aljašce, australské Sydney, ale také půvabný přístav v La Valettě na Maltě a další snímky zajímavých míst světa (viz boxík výše).
Věříme, že vás tento seriál potěší.
Jiří Pruša
Expedice USA 2016 proběhla na přelomu srpna a září 2016. Letěli jsme Cessnou 182 a USA jsme oblétěli ve směru hodinových ručiček. Startovali jsme z Orlando North Aipark na Floridě, pokračovali směr Kalifornie, poté k severu a po hranici Kanady a USA doletěli k Atlantiku. Poté jsme zamířili k jihu, kde jsme expedici - opět na Floridě - zakončili. Vše o expedici najdete na webu USA 2016.
Kapitola zdarma -
vyzkoušejte »