Ostrovy Baltského moře 5: Půvabné Estonsko s jeho meteoritickým kráterem, dvou set metrovými útesy či vodním hradem

29.3.2019

Ostrovy Baltského moře 5 (video)       Kráter po pět tisíc let vzdáleném dopadu meteoritu, úchvatný vodní hrad, půvabný maják a samozřejmě ostrovy, to je páté video ze série Ostrovy Baltského moře. 


Ostrovy Baltského moře, část 5

Estonské letiště Kärdla je velmi přívětivé, krásné a skvěle udržované. Když uvidíte na videu start z dráhy 32, určitě se mnou budete souhlasit. Z Kärdly jsem vyrazil směrem na západ a pak na jih přes ostrovy Saaremaa a Ruhnu.

Během letu jsem se dočkal pohledu na maják Tahkum na ostrově Hiumaa (majáky mám opravdu rád), na úctyhodné, místy až 200 m vysoké útesy Panga na ostrově Sareema a z letadla jsem natočil také pět tisíc let starý kráter na stejném ostrově.

Zoom gallery  Zoom gallery

VFR Communication
”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vstoupit do aplikace
» Vyzkoušejte aplikaci zdarma
» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe
» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

» Létáte? Fotíte? Točíte?  své záběry s vaším povídáním k nim. Rádi je zveřejníme v rubrice Od čtenářů Flying Revue.  

Ostrov Sareema mi nabídl ještě jednu podívanou - vodní hrad Kuressaare, jehož pravidelné linie obklíčené vodním příkopem mě nadchly, a tak jsem mu věnoval jednu třistašedesátku. 

S Estonskem jsem se rozloučil na ostrově Ruhnu v Rižském zálivu, kde si mě na letišti přišla natočit hezká a milá maminka kloučka, který si tu vyzkoušel, jestli ho křídlo OK-LEX udrží. Jak vidíte ve videu, vydrželo, a já mohl jít na vzlet k poslední fázi páté etapy expedice Ostrovy Baltského moře, byť bohatší o jedno žihadlo, které mi na cestu uštědřila jedna z vos z hejna, jež si vetřelce okamžitě po otevření kabiny přiletělo obhlédnout. 

Z ostrova Ruhnu jsem pak přes druhou polovinu Rižského zálivu doletěl až do lotyšské Rigy. Tam jsem přistál na letišti Riga-Spilve, kde byl velmi živý provoz v dobách existence Sovětského svazu. Na tohle letiště směřovaly tuzemské linky z mnoha míst SSSR. Riga byla v té době technologicky, průmyslově i akademicky jedním z nejvyspělejších míst Sovětského svazu. V příštím díle uvidíte, že vzlétat odsud může přinést neočekávané okamžiky.  

» Všechny díly videosérie Ostrovy Baltského moře můžete sledovat zde.

Baltské moře má pověst nechtěné popelky, je to však vůči němu velmi nespravedlivé. Toto moře je totiž hodno obdivu, jen se o tom málo ví. Plochou je větší než Jadran a nacházejí se v něm desítky tisíc ostrovů. O malebnosti i úctyhodnosti tohoto moře se vás pokusíme přesvědčit v sedmidílné letecké videonávštěvě nad ostrovy (ne)známého Baltu. 

Let nad ostrovy Baltského moře byl součástí expedičního projektu Evropské ostrovy z nebe, letěl jsem nad ním uprostřed srpna 2014. Cesta trvala osm dní a otevřela mi zcela neznámý svět stovek a tisíců ostrovů, které se v Baltském moři a jeho částech Botnické moře, Botnický záliv či Finský záliv nacházejí. Počasí vyšlo skvěle, a tak i videa i fotky nabízejí skvělé pohledy. Při této cestě se mi také podařilo natočit i několik hlavních měst severní Evropy - Stockholm, Helsinky, Tallinn, Vilnius, Riga. Vše vám ukážeme v této videosérii.   

-fr-

Zoom gallery

tzrthgfd-min.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Ostrovy Baltského moře > Ostrovy Baltského moře 5: Půvabné Estonsko s jeho meteoritickým kráterem, dvou set metrovými útesy či vodním hradem
Loading...

Čtěte v rubrice dále

  • Ostrovy Baltského moře 5: Půvabné Estonsko s jeho meteoritickým kráterem, dvou set metrovými útesy či vodním hradem
    Ostrovy Baltského moře 5: Půvabné Estonsko s jeho meteoritickým kráterem, dvou set metrovými útesy či vodním hradem
Loading...

Čtěte v rubrice dále

  • Ostrovy Baltského moře 5: Půvabné Estonsko s jeho meteoritickým kráterem, dvou set metrovými útesy či vodním hradem
    Ostrovy Baltského moře 5: Půvabné Estonsko s jeho meteoritickým kráterem, dvou set metrovými útesy či vodním hradem
.

         Máme pro vás »

Vánoční inspirace:

KURZ - VFR lety nad Evropou a dálkové VFR lety: 25.1. a 22.2.2025!

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
12

Knihy:

..
12345

SkyDemon:

Unikátní Videobanka:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.12.1986 se stalo...
23.12.1986
Letoun Voyager pilotovaný Dickem Rutanem a Jeanou Yeagerovou přistál na Edwards AFB a stal se tak prvním letounem, který nonstop obletěl zeměkouli.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »