Svět letecké dopravy II.

Vážený zákazníku, nacházíte se v původním e-shopu Flying Revue. Od 22. ledna 2018 je v provozu nový e-shop. 

Do nového e-shopu Flying Revue vstupte tudy.  

Prosíme, objednejte si požadovaný produkt v novém e-shopu, objednávka provedená z původního e-shopu by nemusela proběhnout korektně. 

Děkujeme za pochopení. 

_____________________________

 

 

Aktualizované vydání úspěšné publikace věnované letecké dopravě. 

Zoom gallery

Nové vydání knihy Svět letecké dopravy II. připravil s týmem špičkových odborníků opět pilot-publicista Jiří Pruša. 

tlacitko.png
Cena 390,- Kč (+ balné a přepravné)
Pro členy Klubu FR 350,- Kč (+ balné a přepravné).

Jiná kniha, která by se věnovala letecké dopravě tak globálně a podrobně, na trhu není. Využívá ji řada vysokých škol jako hlavní učebnici oborů letecké dopravy i mnoho firem pro doplnění vzdělání svých zaměstnanců. 

Přečtěte si recenzi proděkana dopravní fakulty ČVUT, Ing. Petra Moose, CSc.  

Stručný obsah knihy:

  1. Základní principy leteckého provozu
  2. Mezinárodní regulace, spolupráce a konkurence v letectví
  3. Strategii a taktika různých typů leteckých dopravců 4. Letecká přeprava pro soukromé účely
  4. Letiště v systému letecké přepravy
  5. ŘLP - principy, kapacity, financování
  6. Informační technologie u leteckých dopravců
  7. Prodej, distribuce a realizace letecké přepravy
  8. Globální statistiky letecké přepravy a informace z ČR a SR 

 
 


Jiří Pruša
”Jiří Jiří Pruša se věnuje letectví celý profesní život. Byl vysokým manažerem IATA v Ženevě, viceprezidentem ČSA, nyní je aktivní v soukromé sféře. Vytvořil globální distribuční systém Galileo v řadě zemí střední a východní Evropy.
Věnuje se také dálkovému VFR létání a je vydavatelem časopisu Flying Revue.


 

 

Recenze knihy Svět letecké dopravy II

Prof. Ing. Petr Moos, CSc. 

cvut_unor_16.jpg

Mám za to, že jednotliví členové autorského týmu této rozsáhlé publikace při dokončování svých částí a kapitol prožívali pocit pilotů při přiblížení k přistávací dráze letiště a provádění jednotlivých kroků manévru přistání. A čtenář, jemuž se knížka dostává do ruky, může posoudit jak „vzlet“, tak i „přistání“ celého díla, v němž „posádku“ – tým autorů – tvoří zkušení odborníci.

Ti v textu uplatnili nejen teoretické, ale i praktické osobní zkušenosti. Že jde o velmi zdařilé dílo, čtenář pozná jistě podle toho, že v něm najde odpovědi na otázky z různých okruhů a procesů, které se týkají jak vlastního provozu letecké dopravy, tak i jeho řízení a v neposlední řadě i odpovědi na otázky k regulaci podnikání v letecké dopravě.

Prof. Ing. Petr MOOS, CSc.
Prof. Ing. Petr Moos, CSc., vystudoval fakultu elektrotechnickou i vědeckou přípravu na ČVUT. V roce 1993 se stal prvním děkanem fakulty dopravní ČVUT. V oboru dopravy, logistiky se postupně vyprofiloval jako odborník v oblasti síťových odvětví.
Působil jako ministr dopravy a spojů ve Vládě J. Tošovského, byl konzultantem Konsorcia pro telekomunikace a elektroniku (TEC) pro střední a východní Evropu zřízeného vládou USA.
V posledních patnácti letech se intenzivně zabývá procesy v dopravě z hlediska ekonomické efektivnosti a z hlediska využití inteligentních dopravních systémů (ITS).

Přitom autoři zvolili velmi dobře čtivou formu sdělení, dali přednost jednoduchosti a srozumitelnosti před hlubokými teoretickými rozbory, i když závěry z uplatněných teoretických postupů jsou v praktické a srozumitelné formě uvedeny v těch popisech procesů, kde to je nezbytně nutné. I tak je rozsah díla úctyhodný, čítající více jak 600 stran.

Logiku uplatňovaných přístupů k regulaci v letectví vysvětlují autoři ve světle historie vývoje letecké dopravy z pohledu globální role letectví. Globální charakter letecké dopravy vychází z uplatnění mezinárodních bezpečnostních a provozních standardů, z praxe zúčtování mezi dopravci, unifikace přepravních dokladů či rezervačních, odbavovacích a prodejních systémů a dalších mezinárodně závazných principů globálního prostředí provozu a podnikání.

Pro podnikatele, manažery, ale i pro uživatele jsou v knize velmi užitečné informace o přepravních službách v letecké dopravě, o přepravních podmínkách uplatňovaných poskytovateli těchto služeb.. S tím souvisí i velmi kvalifikovaný popis leteckých přepravních procesů. Na tento popis navazuje poměrně rozsáhlá část věnovaná struktuře a procesům probíhajícím v prostředí leteckých dopravců, včetně jejich organizace a vyjádření jejich ekonomických ukazatelů, které v závěru této části vyúsťují v souhrnné charakteristiky obchodních modelů.

Manažerské aspekty jsou doplněny i, do jisté míry, technickými charakteristikami jak letišť a jejich systémů, tak i systémy řízení letového provozu s důrazem na principy řízení v Evropě i ve světě. Zcela moderní pojetí knihy podtrhuje část věnovaná informačním technologiím u leteckých dopravců.

Není jistě bez zajímavosti skutečnost, že úroveň zabezpečení jednotlivých procesů v letecké dopravě je vzorem i pro ostatní druhy dopravy. Některé principy jsou úspěšně v modifikacích uváděny i do modernizace železniční, vodní a v omezené míře i silniční dopravy. Proto bude kniha „Svět letecké dopravy“ jistě dobrou inspirací pro manažery a podnikatele v dalších oborech.

To, že popis procesů v letecké dopravě je v odborných publikacích protkán velkým množstvím zkratek, které jsou uplatňovány i v komunikaci mezi leteckými odborníky, je dostatečně známo a ryze odborné letecké texty jsou pro laika těžko srozumitelné. Není tomu tak v předkládané knize, neboť autoři důsledně jednotlivé letecké zkratky trpělivě vysvětlují a tím zaručují dobrou srozumitelnost textu.

Přestože jde o encyklopedicky pojatou knihu určenou ke vzdělávání odborníků ze všech odvětví letecké dopravy, věřím, že se s ní rádi seznámí i dopravní specialisté z jiných oborů dopravy a logistiky a nalezne čtenáře i mezi soukromými a sportovními piloty a v neposlední řadě i mezi zvídavými laiky. Knihu doporučuji i studentům na Fakultě dopravní ČVUT a to v bakalářském i magisterském studiu. Věřím, že bude dobrou studijní pomůckou i na dalších dopravně orientovaných fakultách v ČR.

Jsem přesvědčen, že tuto knihu objeví i překladatelé a vydavatelé v zahraničí a po malých úpravách, s ohledem na specifiku národních legislativ, knihu nabídnou ke studiu zahraničním odborníkům a studentům. Ostatně, anglický překlad by jistě dobře posloužil i zahraničním studentům dopravních oborů na fakultách v ČR.

Prof. Ing. Petr MOOS, CSc.,
proděkan FD ČVUT v Praze


Svět letecké dopravy II.
Svět letecké dopravy II.
Svět letecké dopravy II.
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

KURZ - VFR lety nad Evropou a dálkové VFR lety:

Speciály:

..
12

Knihy:

..
12345

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

SkyDemon:

Unikátní Videobanka:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.11.1783 se stalo...
21.11.1783
Pánové Pilatre de Rozier a François Laurent, markýz d'Arlandes, vykonali v Paříži první let nepřipoutaným horkovzdušným balónem. Let trval 25 minut.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »